SHOW BIZ

NEWS

MË TË LEXUARAT SHOW BIZ

Të FUNDIT SPORT

MË TË LEXUARAT NEWS

  • Kanë kaluar gati gjashtë vjet kur filluan premtimet e lidershipit për liberalizimin e vizave, ndërkohë që ende nuk dihet se kur qytetarët e Kosovës do të mundë të lëvizin lirshëm në zonën Schengen.Premtimet vazhdojnë… Para [...]
  • Ushtria siriane ka rimarrë kontrollin e qytetit Aleppo, kjo pas evakuimit të grupit të fundit të civilëve dhe rebelëve, është bërë e ditur përmes një deklarate. Më shumë se 34,000 persona janë larguar që nga [...]
  • Në bjeshkët e Junikut, në vendin e njohur si Gropa e Erenikut, ka rënë bora e parë. Sipas të dhënave të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, reshjet atmosferike pritet të intensifikohen edhe gjatë javës që po [...]
  • Ministri serb i Punëve të Jashtme Ivica Daçiq ka deklaruar se Serbia dëshiron t’i zgjidhë mospajtimet me Kroacinë “në mënyrë politike e diplomatike“, ashtiu siç bën Beogradi me Prishtinën dhe Sarajevën. Daçiq për gazetën e [...]