“Kadri Veseli i dha një urdhër një prokurori për ta marrë një pyetje një deputet!”

Deputetja e Vetëvendosjes, Donika Kadaj- Bujupi ka drejtuar akuza të rënda ndaj kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli.

Ajo nga foltorja e Kuvendit ka theksuar se Veseli sot i dha urdhër një prokurori që të marrë në pyetje një deputet.

 

“Ky vend nuk po funksionon. Para pak çastesh Kadri Veseli i dha urdhër një prokurori që ta marrë një pyetje një deputet dhe shkoi në fushatë”, tha ajo, raporton Gazeta Blic.

Be the first to comment

Leave a Reply