Ronaldinho: Këta dy lojtarë janë më të mëdhenj se Messi e Ronaldo (Foto)

Roanldinho, ylli i Brazilit, mendon se Diego Maradona dhe Pele mbeten lojtarët më të mirë në historinë e futbollit

Në vitet e fundit është duke u zhvilluar një debat i ashpër se cili lojtar është më i mirë në histori të futbollit: Lionel Messi apo Cirsitiano Ronaldo.

Por, ish-sulmuesi i Brazilit dhe Barcelonës mendon se krejt dikush tjetër e mban epitetin e më të mirit të të gjitha kohërave.

Ronaldinho mendon se Diego Maradona dhe Pele mbeten lojtarët më të mirë në historinë e futbollit, përcjell Express.

„Në historinë e futbollit unë shikoj veten në Maradonën dhe Pelen. Këta janë më të mëdhenjtë në botën e futbollit”, ka deklaruar ish-anëtari i Milanit dhe PSG-së. /Express/

img_0859

 

Be the first to comment

Leave a Reply