Lamtumirë Rooney!

Wayne Rooney mund të largohet nga Manchester United në fund të sezonit

Wayne Rooney dhe Manchester United mund të ndeshen në fund të këtij sezoni. Sipas Daily Mirror, „Djajtë e Kuq“ janë të gatshëm ta shesin Rooneyn, i cili përfiton 300 mijë funte në javë.

Ish-sulmuesi i Evertonit kërkohet nga klube në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kinës,

Rooney ka humbur vendin në formacionin bazë të Manchester United, si dhe nuk ishte titullar në ndeshjen e fundit të Anglisë në eliminatoret për Botërorin „Rusia 2018“.
didier-drogba-1-600x417_1476351217-934151

Be the first to comment

Leave a Reply