Ballisti bën diçka speciale në dy vjetorin e ndeshjes Serbi – Shqipëri

Sot bëhen dy vite nga përballja Serbi – Shqipëri.
Ishte 14 tetori i vitit 2014 që vuri përballë Serbinë dhe Shqipërinë në stadiumin e Beogradit, ndeshje që nisi në fushë me fishkëllimin e gjyqtarit Atikson, dhe “përfundoi” në Zvicër në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv.

Ballist Morina që u bë protagonist i kësaj sfide duke lëshuar dronin me simbol shqiptar në stadium në minutën e 41’, në Instagram ka kujtuar këtë moment.

Ai ka publikuar një fotografi me mbishkrimin ‘Autochthonous’, përcjell lajmi.net.

Pas lëshimit të dronit nga Ballisti, në fushë shpërthyen incidente të mëdha të përplasjeve ku u përfshinë edhe tifozët, duke bërë që ndeshja të ndërpritet për të mos vazhduar.
bsbsbbsdls-dss

Be the first to comment

Leave a Reply