Mancini në Francë, ja të cila skuadër

Roberto Mancini mund të bëhet pjesë e futbollit francez.

Mediat italiane raportojnë se tekniku italian është i lidhur me emërmin në krye të bankinës së Marseille, transmeton KosovaPress.

Mancini, i cili u nda me Interin para fillimit të këtij sezoni, ka qenë i lidhur edhe me Valencian dhe rikthimin në Premier League, por duket se 51 vjeçari zejen e trajnerit do ta vazhdojë në Francë.

Thuhet se drejtuesit e Marseille tashmë kanë kontaktuar Mancinin, të cilin dua t’ia besojnë skuadrën. Italiani në të kaluarën ka drejtuar edhe Manchester Cityn e Galatasarayn

Be the first to comment

Leave a Reply