Ukrainë-Kosovë, zbulohet skandali i madh

Ukraina është bërë pjesë e një skandalit të biletave, të ndodhur para ndeshjes me Kosovën, e vlefshme për kualifikimet e Botërorit të Rusisë.

Portali ukrainas prosport.tsn.ua, përcjellë Zeri.info, shkruan se online janë shitur blerë 57 bileta. Dhe, në ditën e ndeshjes ato janë shitur për shuma tepër të larta.

Madje, ky portal shkruan se tifozët i kanë shitur biletat deri në 200 dollarë, respektivisht shtatë herë më shtrenjtë se çmimi normal, që ishte rreth 30 dollarë.

Në këtë ndeshje, të zhvilluar në Krakovi të Polonisë, janë lejuar të futen në stadium vetëm 1000 shikues. Ukraina e mposhti Kosovën 3:0.

Be the first to comment

Leave a Reply