„Kalendari“ hiti i Bajram Dobrës (Video)

“KALENDARI“  videoprojekti  i këngëtarit të talentuar, Bajram Dobra.

Është kjo një këngë baladë e titulluar „Kalendari“, që fatmirësisht brenda pak kohësh u pëlqye tej mase nga fansat.

Në këtë projekt Bajrami na vjen me një stil të ri, tepër elegant e komod, që i shkon tepër për shtat tekstit, melodisë e domethënies së këngës.

Kënga ja vlen të dëgjohet, ngaqë është e veçantë dhe tërheqëse në llojin e saj, por pse jo të cilësohet si një projekt që do pëlqehet ndër vite.

Sipas informacioneve Bajram Dobra do të sjellë edhe disa projkte të reja për festat e fundvitit të cilat jan në përfundim e sipër.

 

Video : MProduction
Text & Music : Kreshnik Avdiu
Orkestrimi : Astrit Halimi (A- Recording)

 

pastrim