Ronaldo brazilian tregon kush është më i mirë mes Messit e Ronaldos

Legjenda braziliane, Ronaldo ka thënë se është e vështirë për të bërë përzgjedhjen në mes të Cristiano Roanldos dhe Leo Messit.

Por, ai ka thënë për shkak të faktit se luan në Real Madrid, atëherë ai do të zgjedh Cristianon.

“Ne shpesh harrojmë se ata janë lojtarë të mëdhenj kur ne flasim se kush është më i miri. Është shumë e vështirë për të thënë se kush është më i miri”, tha Ronaldo për Onda Cero.

“Unë do të zgjedh Ronaldon, sepse ai luan për Real Madridin. Por nuk mund të injorojmë se sa të mirë janë të tjerët. Ne duhet t’i respektojmë ata”.
gjirimet-grand

Be the first to comment

Leave a Reply