Jupi mbyll aventurën me kuqezinjtë, ja kandidatët për ta zëvendësuar

Trajneri i kombëtares shqiptare të U21, Redi Jupi, ka dhënë dorëheqjen nga kjo detyrë. Dorëheqja është pranuar nga Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit , Armando Duka.

Jupi mori “timonin” e kuqezinjve në vitin 2015, vit kur zëvendësoi nga post Skënder Gegën. Shqipëria e Jupit mbylli bilancin e eliminatoreve të Evropianit 2017 në vendin e katërt me 12 pikë, me një bilanc prej 3 fitoresh, 3 barazimesh dhe 3 humbjesh.

Ndërkohë në zyrat e FSHF-së po diskutohen zëvendësuesit e mundshëm, ku dy alternativa të mundshme janë Paulo Tramexani dhe Armando