Luis Suarez pranon “Këpucën e Artë” nga dy persona specialë (Foto)

Luis Suarez ka marrë “Këpucën e Artë” pasi u shpall golashënuesi më i mirë në Evropë për sezonin që lamë pas

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, ka pranuar “Këpucën e Artë”, si golashënuesi më i mirë në Evropë, ku shënoi plotë 40 gola në La Liga, duke lënë prapa Leo Messin e Cristiano Ronaldon.

Për të ishte një ditë e veçantë, pasi fëmijët e tij, Benjamín dhe Delfina, ia dhuruan çmimin e ‘Këpucës së Artë’, që për të ishte i dyti në karrierë

suarezzz_1476984482-8367684

sua-3_1476984556-7676190