Legjenda e futbollit italian ftohet për t’iu bashkuar FIFA-s

AS Roma forward and captain Francesco Totti reacts during the Italian Serie A football match Juventus Vs AS Roma on October 5, 2014 at Juventus Stadium in Turin. AFP PHOTO / MARCO BERTORELLO (Photo credit should read MARCO BERTORELLO/AFP/Getty Images)

Ikona e Romës dhe futbollit italian, Francesco Totti po kalon nëpër një formë të mrekullueshme.

Totti është në vitin e fundit të kontratës, mirëpo javë më parë deklaroi se nëse vazhdon këtë formë nuk ka pse largohet nga futbolli.

Gjithsesi tani ka qenë numri një i FIFA-s, Gianni Infantino që i ka bërë një ftesë publike Tottit t’i bashkohet shtëpisë më të madhet ë futbollit botëror.