Momenti i shumëpritur ylli kosovar debuton në Bundesligë kundër Dortmundit

Florent Hadergjonaj më në fund do ta luaj ndeshjen e parë me skuadrën e tij të re Ingolstadt.

Mbrojtësi i krahut të djathtë do ta nisë ndeshjen nga minuta e parë përballë gjigantit gjerman Borussia Dortmund.

Hadergjonaj pas transferimit në Ingolstadt kishte disa probleme me lëndime dhe si duket tani i ka lënë anash ato.
Djaloshi nga Deçani iu bashkua skuadrës gjermane në afatin kalimtar të verës nga gjiganti zviceran Young Boys Bern.

14707782_10155443504493065_5972003886105232875_o