Roma shkatërroi Palermon

Roma marrë tri pikë të tjera në Serie A, duke e mposhtur 3:1 Palermon në ndeshjen e vlefshme për xhiron e nëntë

Roma e Luciano Spallettit ka vazhduar me formën e mirë në Serie A. Në xhiron e nëntë, romakët kanë mposhtur 4:1 Palermon për t’iu afruar në dy pikë Juventusit.

Golat për Romën i shënuan Edin Dzeko, Mohamed Salah, Leandro Daniel Paredes dhe Stephan El Shaarawy. Derisa për Palermon shënoi Robin Quaison.