Khedira Befason : Ky lojtar e meriton „Topin e Artë“ (Foto)

Sami Khedira, mesfushori i Juventusit, ka zbuluar emrin e lojtarit që dëshiron ta fitojë „Topin e Artë“

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Antoine Griezmann janë tre favoritë për të përfunduar në podiumin për „Topin e Artë“.

Por, mesfushori i Juventusit, Sami Khedira ka një dëshirë tjetër. Gjermani dëshiron që ky trofe të shkojë në duart e Gianluigi Buffon, i cili është në mesin e 30 kandidatëve për këtë çmim.

„Buffon definitivisht e meriton „Topin e Artë“, sepse ai ka luajtur 20 vjet në nivelin më të lartë“, ka deklaruar ish-anëtari i Real Madridit

untitled_1477396236-665673