Jose Mourinho largon katër yje nga United

Jose Mourinho po planifikon që të pastrojë skuadrën e tij

Menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho është gati që të largojë katër futbollistë nga skuadra e tij.

Sipas the Independent, portugezi do të shes Memphis Depay, Morgan Schneiderlin, Bastian Schweinsteiger dhe Matteo Darmian gjatë afatit kalimtar të janarit.

Gjermani pritet të transferohet në MLS, ndërsa Darmin pritet të kthehet në Seria A.