Rooney i bashkohet gjigantit nga Serie A (Foto)

Wayne Rooney mund të transferohet në Inter

Jose Mourinho ia ka hapur dyert sulmuesit anglez, Wayne Rooneyt që të largohet nga Manchester United

Sipas CalcioMercatoWeb.it, kapiteni i Anglisë mund të transferohet te skuadra italiane, Inter.

Por, përveë Interit, Rooney kërkohet edhe nga Everton, Celtic, Paris Saint-Germain, LA Galaxy dhe klube nga Superliga e Kinës.

untitled_1477475581-3274416