Messi dhe Ronaldo Nuk renditen Ne.5 futbollistët më të shpejtë në botë(Foto)

Në listën e 5 futbollistëve më të shpejt në botë do të befasoheni pasi në mes tyre nuk janë lojtarë si Messi apo Ronaldo të cilët shquhen për sprint.

Vendi i parë ju surprizon të gjithë pasi mbahet nga mbrojtësi spanjoll i Arsenali, Hector Bellerin, ndërsa vendi i dytë është pa dyshim Gareth Bale.

Në treshen më të shpejtë në botë hyn edhe kolumbiani Juan Cuadrado.

Në galerinë më poshtë ju njohim me 5 lojtarët më të shpejtë në botë:

2552861477579988

2552851477579989

2552841477579990

2552831477579991

2552821477579992