Tara mbush 6 vjet e gjysmë,ja si uron Teuta (Foto)

Aktorja Teuta Krasniqi ka uruar vajzën e saj të madhe Tarën që ka mbushur  6 vjeç e gjysmë.

Teuta ka ndarë me fansat një foto në instagram me këtë urim.

Shpirti i shpirtit tem, sot është bo 6 vjeç e gjysmë, por mami gjithmonë e ka bebushe ❤️
Poezia per Tarën ( e shkruar kur ka qenë përnime bebushe )
Tara ❤️ E shoh jetën në sytë e tu
dua të kem afër gjithmonë kështu
aroma jote më mbush me jetë
dhe zëri yt kur më thërret

Ti e përmbush shpirtin tim
je si rreze dielli plot shkëlqim
ti je arsyeja që unë jetoj
misioni im për t’cilin frymoj

Unë do të jem gjithmonë aty
ti bëj të gjitha vetëm për ty
vec ti t’jesh mirë gjithcka unë do t’bëj
që të jesh e lumtur për këtë unë jetoj

Edhe malet për ty i lëkund
edhe qiellin do ta përshkoj gjer në fund
do ta bëj botën vend të dëlirë
vetëm që ti t’jesh gjithmonë mirë

Çdo sekond që unë frymoj
më bën ta dua jetën që jetoj
shpirtit tim Ti i dhe jetë
deri në pafundësi do të t’dua përjetë

Dashuri e pastër është vetëm kjo
dashurinë pa kushte tashmë e njoh
lus Zotin të të ruaj përgjithmonë
të jetosh e lumtur e t’kesh gjith’çka don

E di që e ndjen gjithë këtë dashuri
një ditë do të kuptosh që kjo ndjenjë s’ka kufi
shpresoj që t’kesh gjithmonë dashuri dhe mbaresi
të jesh e lumtur gjithmonë, më e dashura ime Ti
Jam e bekuar që të kam Ty
misionin më fisnik ta kryej do t’jem aty
jetës sime Ti i dhe kuptim
më mbushe hare, dashuri e gëzim.
Të kam dritë në sytë e mi
të kam diell në shpirtin tim
motiv për jetë t’kam Ty më e shtrenjta ime
faleminderit që kuptim i dhe jetës sime

tarateuta