F1, Hamilton triumfon në Çmimin e Madh të Meksikës

Lewis Hamilton arriti të triumfojë në Çmimin e Madh të Meksikës duke shënuar kështu fitoren e 51 në karrierë.

Shoku i tij i skuadrës, Nico Rosberg u rendit i dyti, ndërsa në vendin e tretë Verstappen i cili zhvilloi një garë aspak sportive dhe për këtë gjë u penalizua duke bërë që në podium të ngjitet Vettel.