Flet Ronaldo pas tre golave ndaj Alaves

Cristiano Roanldo është shprehur tejet i lumtur me fitoren e Real Madridit ndaj Alaves

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo, i cili nuk po kalon nëpër një formë të mirë këtë edicion, ka gjetur rrugën drejt golave në xhiron e dhjetë të La Ligës. Ai shënoi het’trick ndaj Alaves, duke ndihmuar Realin të fitojë me rezultat 4:1.

“Fitore e mirë dhe tri pikë shumë të rëndësishme. Ju lumtë djema”, ka shkruar ai në rrjetet sociale.