Peja e pret Gaziantep-in në ndeshjen e fundit të edicionit të rregullt në FIBA Europe Cup

Peja të martën do ta luaj ndeshjen e fundit të edicionit të rregullt në FIBA Europe Cup, ku është nikoqire e ekipit turk Gaziantep në “Karagaçi” me fillim nga ora 19:30.

Në duelin e parë në kuadër të Grupit G në FIBA Europe Cup të luajtur ndërmjet tyre fitore pati realizuar skuadra nga Gaziantep-i me shifrat 74:56.

Verdhezinjtë ende nuk i kanë humbur të gjitha shanset për t’u kualifikuar tutje në këtë garë, por jo edhe gjithçka varet nga ata për t’u realizuar ky mision shumë i vështirë.

Peja aktualisht është e fundit në Grupin G, para saj është Petrolina AEK, derisa Gaziantep dhe Cluj udhëheqin në tabelë me pikë të barabarta.

Rezultatet e deritashme të Pejës në Grupin G në FIBA Europe Cup:

Cluj – Peja 85:76

Peja – Petrolina AEK 87:82

Gaziantep – Peja 74:56

Peja – Cluj 76:99

Petrolina AEK – Peja 81:64

Peja – Gaziantep ?

Tabela

1. Gaziantep 5 9

2. Cluj 5 9

3. Petrolina AEK 5 6

4. Peja 5 6

Be the first to comment

Leave a Reply