16 skuadra sigurojnë fazën tjetër të Championsit, ndërsa tetë Europa Leaguen

Sonte janë zhvilluar ndeshjet e fundit në katër grupe të Ligës së kampionëve

Sonte janë zhvilluar tetë ndeshje, ku përfundimisht janë mësuar tetë skuadrat e dyta që kalojnë në Ligën e kampionëve dhe katër të tjera që vazhdojnë në Europa League.

Skuadrat që kalojnë tutje janë: Monaco, leverkusen, Dortmund, Real Madrid, Leicester, Porto, Juventus, Sevilla, Arsenal, PSG, Napoli, Benfica, Barcelona, Manchester City, Atletico Madrid dhe Bayern Munich.

Ndërsa në Europa League vazhdojnë këto skuadra: Tottenham, Legia,  Copenhagen, Lyon,  Ludogorets, Besiktas, Monchengladbach dhe Rostov. /Express/

Be the first to comment

Leave a Reply