Këpuca e Artë”, në garë edhe sulmuesi shqiptarë (Foto)

Asdren Lullaku është në garë për të fituar Këpucën e Artë, që i jepet golashënuesit më të mirë në Evropë.

Lullaku qëndron në pozitën e katërt, ku ka shënuar gjithsej 16 gola, dhe ka grumbulluar 24 pikë.

Në vend të parë është sulmuesi i Dortmundit, Aubameyang me 15 gola ose 30 pikë.

Në këtë garë fiton ai që shënon më shumë gola duke i shumëzuar me koeficientin e ligës ku luan. Pra ligat më të forta kanë koeficient më të madh.

Be the first to comment

Leave a Reply