Askush nuk po dëshiron të luaj kundër kësaj skuadre, kjo është arsyeja (VIDEO)

Canelas 2010 e ka të sigurt ngritjen një rang më larë në futbollin portugez.

Kjo për arsyen se të gjitha skuadrat kundërshtare në ligën ku garon kjo skuadër, në ligën e katërt, janë duke refuzuar të përballen me ata, duke humbur me rezultat zyrtar, 3:0.

12 nga 13 skuadra kanë pranuar të humbin me rezultat zyrtar se sa të zhvillojnë një ndeshje futbolli me Canelas 2010, shkuan El Pais përcjell lajmi.net.

Agresiviteti që po aplikon kjo skuadër në fushë, ka bërë që të ndjellë frikë të kundërshtarët, të cilët më parë pranojnë një humbje me rezultat zyrtar dhe një gjobë, se sa një ndeshje futbolli.

Be the first to comment

Leave a Reply