HashimThaçi sot shkon tek Erdogani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të mërkurën do të udhëtojë për në Turqi ku do të pritet nga homologu i tij Recep Tayyip Erdogan.

 

Thaçi pritet që me homologun e tij turk të diskutojë zhvillimet dhe marrëdhëniet mes dy shteteve.

Be the first to comment

Leave a Reply