Befasi në La Liga, dorëheqet trajneri i famshëm

Trajneri i njohur italian, Cesare Prandelli ka dhënë dorëheqje nga posti i drejtuesit të Valencias.

Ish selektori italian ka befasuar me vendimin e tij pasi që drejtuesit e klubit kishin bërë gati disa transfere për të në janar.

Largimi i tij vije vetëm pas 3 muajsh punë në këtë detyrë ku nuk arriti të ketë sukses.

Në 8 ndeshje, Prandelli arriti vetëm 1 fitore në La Liga, tri barazime dhe katër humbje. Suksesi më i madh i tij ishte kalimi në raundin e dytë në

Be the first to comment

Leave a Reply