Për 24 orë, vriten 22 pjesëtarë të ISIS-it

Avionët luftarakë turq kanë goditur caqet e Shtetit Islamik në Siri dhe kanë vrarë 22 xhihadistë, ndërsa aeroplanët ushtarakë rusë goditën bastionin e xhihadistëve pranë qytetit al-Bab, i cili është nën kontrollin e tyre, njoftoi sot ushtria turke.

Siç raporton agjencia e lajmeve “Reuters” në 24 orët e fundit aeroplanët rusë kanë shkatërruar dhe bastione të tjera të ISIS-it në zonën që ndodhet tetë kilometra larg nga Al – Baba, transmeton Klan Kosova.

Be the first to comment

Leave a Reply