Pamje nga arrestimi i Haradinajt në aeroport (Video)

Dje pasdite, policia franceze, në aeroportin e Bazelit, ka arrestuar liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe ish – kryeministrin e vendit, Ramush Haradinaj.

Haradinaj, i arrestuar sipas fletarrestit ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia, po mbahet në një stacion policor në Francë, transmeton Koha.net.

Pamje nga arrestimi i tij në aeroport

Be the first to comment

Leave a Reply