Aktori i “Delibal” që po çmend vajzat shqiptare (Foto)

Filmi “Delibal” është njëri ndër filmat turk më të shikuar nga shqiptarët.

Delibal “Mjalt helmues” është një romance mes dy të dashuruarve e cila përfundon tragjikisht.

Në këtë film në rolet kryesore luajnë Çagatay Ulusoy në rolin e Baris dhe Leyla Lidya Tugutlu në rolin e Füsun, shkruan rtv21.

E pikërisht Çagatay Ulusoy në rolin e Baris është aktori për të cilin u diskutua më së shumti dhe mori zemrat e femrave shqiptare.

Më poshtë ju sjellim disa foto nga përditshmëria e Çagatay Ulusoy.

Be the first to comment

Leave a Reply