Zbulohet shkaku i djegies së xhamisë në Drenoc të Deçanit

Policia e Kosovës ka njoftuar se dyshohet që xhamia në Drenoc të Deçanit është djegur si pasojë e rrymës elektrike.

Njësia policore dhe zjarrfikësit kanë dal në vendin e ngjarjes për te kryer hetime rreth rreth rastit dhe shkakut te zjarrit.

Xhamia është djegur në tërësi. Nuk raportohet për të lënduar.

 

Be the first to comment

Leave a Reply