Bregu i mbushur me akuj, fenomen interesant që ndodhë çdo dimër (Foto)

Në ishullin Hokkaido të Japoni, për çdo dimër ndodhë fenomeni i mahnitshëm natyror, ku bregu mbushet me akujt që vijnë nga sipërfaqja e lumit.

Sikur edhe gjatë viteve të kaluara, banorët dhe vizitorët e shumtë kanë dalë për të parë këto copëza të madhësive të ndryshme, që kanë qëndruar për një kohë të caktuar pa u shkrirë, transmeton Telegrafi.

Siç mund të shihni në fotografitë e postuara më poshtë, ndriçimi i lindjes së Diellit i bën të duken edhe më mbresëlënës. /Telegrafi/

Be the first to comment

Leave a Reply