27 vjeçari shqiptar vdes tragjikisht në Itali

Një i ri shqiptar ka humbur jetën në mënyrë tragjike, teksa punonte si zakonisht. Erion Myrtaj, 27 vjeçar punonte pranë një kompanie duke transportuar mobilje.

Gjatë punës, siç bëjnë të ditur mediat vendase, ai ka përfunduar pa ndjenja në tokë.

Pronarët e shtëpisë kanë njoftuar ambulancën dhe pavarësisht përpjekjes për 40 minuta për ta ringjallur, përpjekjet kanë rezultuar pa sukses.

Vdekja misterioze e të reja, ka ngritur dyshimet tek kompanitë e vogla vendase që punojnë në emër të markave të mëdha që transportojnë mallra nëpër shtëpi të blera online.

Imazhet e fundit të Erionit, e portretizojnë atë si një të ri të fortë dhe i vendosur. Babai i tij Shpëtim Myrtaj, shofer kamioni me origjinë shqiptare që jeton në Cornigliano, tregon se kishte qenë i punësuar për dy ditë.

“Vuante shumë për shkak se puna ishte e rëndë nga transportimi i mallrava. Ne jemi të tronditur. Ne do të

Be the first to comment

Leave a Reply