Messit i vdes një person i veçantë (Foto)

Ernesto Vecchio, ish drejtor sportiv dhe trajner në Neëell Old Boys në Rosiario në Argjetinë, ka ndërruar jetë në moshën 65 vjeçare.

Vecchio njihet si trajneri i parë i Lionel Messit tek të rinjtë e Neëell, përcjell lajmi.net.

“Më kujtohet ai kur mori topin në fushën e tij, shmangu të gjithë rivalët, edhe portierin. Sytë e mi nuk mund të besonin se çfarë po shihnin. Një fëmijë të vogël, me cilësi të jashtëzakonshme”, pati deklaruar Vecchio në një nga intervistat e tij, derisa përshkruante cilësitë e Lionel Messit te skuadra argjentinase.

trajneri

Be the first to comment

Leave a Reply