Sulmuesi kosovar ia ‘terron’ me një super gol skuadrës serbe (Video)

Skuadra gjermane Kickers Offenbach po e zhvillon fazën përgatitore në Qipro

Kësisoj ata kanë zhvilluar një ndeshje miqësore me skuadrën e njohur nga Serbia, Partizanin e Beogradit.

Tek ekipi i njohur gjerman, aktivizohet mesfushori kosovar Dren Hoxha i cili më parë ishte pjesë e Schalke 04.

Hoxha ishte vendimtar për ekipin e tij në këtë përballje duke shënuar një gol spektakolar.

Në fakt ishte një goditje fantastike e Drenit nga rreth 30 metra duke mposhtur portierin serb.

Kujtojmë që 22-vjeçari është lojtari kryesor i skuadrës gjermane Kickers Offenbach.

Në 21 ndeshje këtë edicion, mesfushori ofensivë ka shënuar nëntë gola dhe ka dhuruar dy asistime.

E goli i tij ka vlerë të madhe pasi i ka shënuar një skuadre serbe.

Be the first to comment

Leave a Reply