Sportistët kosovarë arrijnë në Turqi (Video)

Sportistët kosovarë kanë arritur në Erzurum të Turqisë

Sportistët kosovarë, pjesëmarrës në Festivalin Olimpik Dimëror Evropian për të rinj që fillon nesër, kanë mbërritur në Erzurum të Turqisë, njofton KOK.

KOK bën të ditur se nesër sportistët kosovarë do të marrin pjesë në hapjen solemne të kësaj ngjarjeje, para se t’i nisin stërvitjet, derisa garat i fillojnë pasnesër.

Garuesit kosovarë do të garojnë në sllallom dhe sllallom të madh (disiplinat alpike) dhe në snoubord.

(Kosova Sot)

 

Be the first to comment

Leave a Reply