​Përfundon sezoni për yllin e Cityt (Foto)

Gabriel Jesesu ka thyer gishtin e këmbës dhe mund të mungoj deri në fund të këtij edicioni

Manchester City ka marrë një lajm shumë të keq, pasi sulmuesi brazilian Gabriel Jesus mund të mungojë për të paktën tre muaj.

Braziliani u lëndua në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Bournemouth, të cilën skuadra e tij e fitoi me rezultat 2:0.

Pas testeve të para të kryera sot, rezulton se Jesus ka thyer gishtin e madh të këmbës dhe sipas Daily Mail, mund të mungoj deri në tre muaj, apo deri në fund të edicionit.

Be the first to comment

Leave a Reply