A po afrohet Lufta e Tretë Botërore? Amerika sjell tanke të reja në Rumani (Video)

Tanke dhe ushtarë të ushtrisë amerikane mbërritën sot në një bazë ajrore në jug të Rumanisë. Tanket e para mbërritën dje.

Dislokimi, i njohur si Operacioni Vendosja Atlantike, është pjesë e një operacioni amerikan për të siguruar aleatët e NATO-s dhe partnerët e tjerë të shqetësuar në lidhje me Rusinë./voa/

Be the first to comment

Leave a Reply