Vidal te Chelsea, arsyetohet vet lojtari

Mesfushori i Bayern Munich, Arturo Vidal  ka insistuar se dëshiron të mbetet në klub edhe për shumë vite, pavarësisht spekulimeve që lidhin atë me një kalim te Chelsea .

29-vjeçari iu bashkua gjigantit bavarez në verën e vitit 2015 nga Juventus, pasi qëndroi në Torino gjatë katër viteve të tij me bardhezinjtë.

Megjithatë, e ardhmja e tij ka ardhur në qendër të vëmendjes gjatë muajve të fundit, me Chelsea shpesh i lidhur me një lëvizje për kilianin, pasi ai ka punuar me Antonio Conte te Juventusi.

Pavarësisht marrëdhënieve, Vidal këmbëngul se ai është i lumtur në Gjermani dhe nuk ka synimet për të lëvizur në Chelsea së shpejti.

„Këto janë vetëm thashetheme që janë në zhvillim të shpejtë. Në fund të fundit, kam luajtur katër vite shumë të suksesshme nën drejtimin e trajnerit Conte në Juventus „, ka thënë Vidal për SportBild .

„Por, nuk ka asnjë arsye për mua që të largohet nga Bayern. E veshi këtë fanellë me krenari. Ndihem i lumtur, gruaja ime ndihet e lumtur, dhe fëmijët janë të lumtur. Dhe unë ende kam synime të mëdha në Mynih“, shtoi kiliani.

Be the first to comment

Leave a Reply