Kjo është Pavarësia, vajza që u lind në ditën kur Kosova u bë shtet (Foto)

Pavarësie Sopa është vajza e cila u lind me 17 shkurt 2008, në ditën kur Kosova u bë shtet i pavarur me ç’rast edhe u pagëzua me këtë emër.

Si Kosova edhe ajo sot (e premte),  feston përvjetorin e nëntë të lindjes, shkruan Magazina.al.

Pavarësia kishte lindur, vetëm pesë minuta pasi kryeministri Thaçi kishte paraqitur Deklarata e Pavarësisë së Kosovës dhe është foshnja e parë e lindur në shtetin e ri.

Ndërsa tani kur ajo ka mbushur 9 vjet dhe vijon mësimet në klasën e tretë, duket kështu….

 

Be the first to comment

Leave a Reply