Leksione grimi nga pasarela, ja cilat janë trendet e momentit (Foto)

Është përsëri ai moment i vitit, ku javët e modës po vënë në lëvizje të gjithë.

Nga një shfaqje mode tek tjetra, kemi grumbulluar mënyra të ndryshme si të trukoheni në një ditë pune, në një festë, për një takim romantic apo thjesht për kënaqësinë tuaj. Hidhini një sy dhe bëni tuajën të preferuarën…

Energji rinore si tek Oscar De La Renta

hbz-nyfw-beauty-de-la-renta-bks-m-rf17-8283.jpg

Spërkatje ngjyrash si të kuqe, të bardhë apo të verdhë mbi qepalla si tek Zadig & Voltaire

hbz-nyfw-beauty-zadig-e-voltaire-bks-m-rf17-7520.jpg

Laps të bardhë sysh për një pamje sa më të freskët si tek Proenza Schouler

hbz-nyfw-beauty-schouler-bks-v-rf17-5538.jpg

Sy “smokey” dhe një e kuqe qershie e buzëve në të njëjtën kohë si tek Philipp Plein

hbz-nyfw-beauty-plein.jpg

Një pamje si pa make-up për një vazjë që nuk i bëhët vonë si tek Monse

hbz-nyfw-beauty-lela-rose-bks-m-rf17-6967_1.jpg

Sy të theksuar në kontrast me buzë të mbuluara vetëm nga balsami si tek Libertine

hbz-nyfw-beauty-libertine-clp-rf17-8826.jpg

Nuanca roze të lehtë, sy të ndriçuar dhe një kordele flokësh si tek Lela Rose

 

Për femrat e fuqishme, nevojiten linja grafike dhe ngjyra elektrike si tek Parabal Gurung

hbz-nyfw-beauty-prabal.jpg

Minimal dhe kreativ njëkohësisht si tek Tome

hbz-nyfw-beauty-tome-bks-i-rf17-0113.jpg

E ëmbël dhe e pafajshme si tek Altuzarra

hbz-nyfw-beauty-altuzarra-bks-v-rf17-5278.jpg

Një grim sikur pasi jeni kthyer nga festa si tek Alexander Wang

hbz-nyfw-fw17-beauty-alexander-wang.jpg

Transmeton Intv.al

Be the first to comment

Leave a Reply