KOK zgjedhë sportistët e vitit 2016-të

Majlinda Kelmendi dhe Herolind Nishevci janë zgjedhur sportistët më të mirë të vitit 2016, në gala-mbrëmjen e organizuar nga Komiteti Olimpik i Kosovës.

Sukseset e arritura ne arenën ndërkombëtare në vitin që shkoi kanë bërë që institucioni më i lart sportiv në vend t’i shpërblejë, xhudisten pejane për medaljen e artë olimpike në Rio dhe karateistin prishtinas për medaljen e bronztë në Botëror.

Me çmim special u nderuan kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri dhe ish-karateistja e famshme Shqipe Zogiani.

Trajneri më i mirë u zgjodh Driton Kukaj.

Edhe shpresat më të mirë të sportit kosovar morën mirënjohje. Orges Arifi, Donjeta Sadiku dhe Distria Krasniqi u nderuan në këtë mbrëmje si shpresa

Be the first to comment

Leave a Reply