Lamtumirë Juve, Alves transferohet në Premierligë (Foto)

Dani Alves mund të transferohet në Manchester City gjatë verës.

Sipas tabloidit britanik, Daily Mail, Dani Alves dhe Pep Guardiola mund të ribashkohen në sezonin e ardhshëm në Manchester City.

Thuhet se strategu spanjoll është i interesuar ta transferoj gjatë verës brazilianin, me të cilin kishte punuar disa sezone te Barcelona.

Por, sipas Daily Mail ky transferim mund të dështoj për shkak të pagës së madhe që ka lojtari. Alves u transferua te Juventusi verën e kaluar nga Barcelona si lojtar i lirë.

Be the first to comment

Leave a Reply