Pal Lekaj tregon se çfarë vendimi ka gjykata nesër për Haradinajn

????????????????????????????????????

Deputeti dhe njëherësh nënkryetar i AAK-së, Pal Lekaj beson se lideri i kësaj partie, Ramush Haradinaj do të lirohet nesër nga siç konsideron ai pengmarrja në Francë.

Ai, ka treguar dy vperime të cilat mund t’i ndërmarrin shqiptarët për ta ndihmuar Hardinajn.

Lexo postimin e plotë të Lekajt:

Colmar (kjo provincë Franceze), tashmë është bërë vend i famshëm, sepse është, vendi ku po mbahet “peng” simboli i luftës së drejtë për Kosovën, #ÇLIRIMTARI ynë, Ramush Haradinaj.

Të gjithë shëiptarët kudo ku janë të vazhdojnë të bëjnë gjithçka (ligjore e demokratike) ëë është në dorën e tyre për ta liruar “pengun” e Shëiptarisë, mbrojtësin e së vërtetës dhe të drejtës për Kosovën dhe shëiptarët të çliruar dhe me të drejta të plota si çdo popull tjetër i botës demokratike.

Ramushi “peng” në Colmar, Kosova peng i ëeverisë së dialogut me Serbinë, nënshkrues dhe insistues për të falur tokë të Kosovës. Të bëjmë dy veprime, ta “çlirojmë” Ramushin nga pengmarrja dhe Kosovën nga pengmarrësit. Këto të dyja do të fillojnë nga nesër, ku besojmë që çështja Franca – Haradinaj do të marrë epilogun e drejtë. Franca nuk duhet të vazhdojë izolimin e ish – Kryeministrit Haradinaj.

Një komb, një ëëndrim!#RAMUSHI është KOSOVA #SHËIPETARËT me RAMUSHIN

Be the first to comment

Leave a Reply