Prag kaosi? Maqedonasit bllokojnë rrugën në protestë ndaj shqiptarëve (Foto lajm)

Çfarë do të ndodhë tani që Ivanov nuk ia dha mandatin LSDM-së?

Gruevski dhe Ivanov bashkohen kundër shqiptarëve: Platforma e Tiranës është anti-kushtetuese Maqedonasit po ndërmarrin hapa të tjerë kundër platformës së partive shqiptare të pranuar tashmë nga Zoran Zaev, të cilin vetëm pak minuta më parë presidenti Ivanov refuzoi t’i jepte mandatin për të bërë qeverinë.

TV Tera raporton se një grup maqedonasish kanë bllokuar rrugën Manastir – Prilep në shenjë proteste, përcjell Albeu.com.

 

Bllokada ka ndodhur në udhëkryqin në Kukureçani në dalje të Manastirit.

Protesta në fjalë është shoqëruar me këngë patriotike maqedonase, flamuj dhe thirrje kundër gjuhës shqipe dhe shqiptarëve. /Albeu.com

 

Be the first to comment

Leave a Reply