Ja kur do ta prezantojë Barcelona trajnerin e ri (Foto)

Barcelona do ta emërojë trajnerin e ri brenda një muaji sipas Mundo Deportivos

Barcelona do ta gjejë paraardhësin e Luis Enriques deri në fund të muajit mars, shkruan e përditshmja sportive katallane, Mundo Deportivo.

Kjo e fundit shkruan se  menjëherë pas ndeshjes së kthimit ndaj Paris Saint-Germain, në Ligën e Kampionëve, drejtuesit e Barcelonës do ta fillojnë seriozisht kërkimin e trajnerit të ri.

Thuhet se kandidatët kryesor për ta zëvendësuar Enriquen, ic cili do të largohet në fund të sezonit, janë Jorge Sampaoli dhe Ernesto Valverde.

(Kosova Sot)

Be the first to comment

Leave a Reply