Cikalleshi shënon gol të bukur, ‘çmendet’ komentatori turk (Video)

Sokol Cikalleshi është rikthyer te golat në Superligën e Turqisë.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare nuk po kalonte kohë të mira te skuadra e tij, Istanbul Basaksehir dhe kështu vendosi të ndërroj ambient gjatë janarit.

Megjithatë, Cikalleshi nuk ndërroi kampionat, por vetëm skuadër duke u transferuar te Akhisar Belediye.

Kjo lëvizje e sulmuesit shqiptar rezultoi të jetë e drejt, duke filluar të shënoj edhe gol, sikurse ky i fundit sot(hënë) përball Trabzonsporit.

Cikalleshi shënoi gol të bukur me kokë minutën e dhjetë të ndeshjes, pasi u shërbyer mirë nga Olcan Adin.

Skuadra e tij, Akhisar Belediye, për momentin gjendet në vendin e 14 në tabelën e Superligës Turqisë. /Telegrafi/

Be the first to comment

Leave a Reply