Franca fiton me mund ndaj Luksemburgut

Franca e ka mposhtur Holandën me rezultat 1:3, në kuadër të Grupit A të eliminatoreve për Botërorin ‘Rusia 2018’.

Golat për tre koloret i kanë shënuar: Olivier Giroud (28 dhe 77) dhe Antoine Griezmann (37)., Kurse, golin e vetëm për vendasit e ka realizuar Aurelien Joachim (34),

Pas kësaj fitore, Franca ka ruajtur vendin e parë në Grupin A me 13 pikë të tubuara, 3 më shumë sesa Suedia që është e dyta.

Be the first to comment

Leave a Reply