KB Prishtina fiton derbin ndaj KB Pejës

KB Prishtina ka shënuar fitore ndaj KB Pejës me rezultat 79:73.

Skuadra e KB Prishtinës gjete tërë kohës ka qenë në epërsi ndaj KB Pejës, të cilën në fund e mposhti me rezultat 79:73.

Prishtinasit treguan forcën e tyre që nga çereku i parë dhe i dytë, duke shkuar në pushim me epërsi prej gjashtë pikësh 42:36.

Këtë distancën e ruajtën e edhe në dy çereket tjerë, duke shënuar fitore të merituar në fund 79:73.

Be the first to comment

Leave a Reply