Real – Atletico, Zidane ka një mesazh për tifozët

Zinedine Zidane, trajneri i Real Madridit, pret një ndeshje të vështirë ndaj Atleitco Madridit, e cila luhet nesër nga ora 16:15 në Snatiago Bernabeu. Ai ka kërkuar ndihmën e tifozëve për t’i mposhtur rivalët e qyteti

“Tifozët do të jenë çelësi në ndeshjen e nesërme. Ata luajnë një pjesë të madhe në derbi dhe janë më të rëndësishëm se kurrë me parë”, ka deklaruar Zidane në konferencën për media.

“Atletico  janë duke luajtur mirë dhe nuk pres asgjë më pak nga ta. Ne duhet të vuajmë për të fituar. Jemi të fokusuar, duam të shohim futboll mbi të gjitha. Atletico mbrohet mirë dhe është e vërtetë se kanë bërë progres nën-urdhërata e Simeone”, ka theksuar Zidane.

Be the first to comment

Leave a Reply